Arganový olej

Jak ho používat:

1. Obličejový hydratační krém –  ráno a (nebo) večer po očištění obličeje vodou vmasírujte několik kapek oleje přímo do pokožky obličeje a krku. Vzhledem k tomu, že arganový olej je považován za suchý olej, rychle se vstřebává a nezanechává pokožku mastnou. Chcete-li jej využívat jako sérum, naneste svůj noční krém poté, co se olej vstřebá do pokožky.

2. Hydratační tonikum – přidejte několik kapek oleje do svého oblíbeného obličejového tonika a naneste současně. Nebo si můžete vytvořit vlastní tonikum přidáním několika kapek oleje do růžové vody nebo vody k pomerančových květů.

3. Omlazující a projasňující obličejová maska – přidejte několik kapek oleje do svého oblíbené masky na obličej nebo si vyrobte vlastní. Návod: 1 lžíce citrónové šťávy, 3 lžíce řeckého jogurtu, 1 lžíce medu, 3 kapky arganového oleje. Vše smíchejte v misce. Aplikujte na čistý a suchý obličej, nechte působit 10 minut a poté opláchněte teplou vodou.

4. Čistící peeling na rty – slouží k vyhlazení a hydrataci rtů. Návod: smíchejte několik kapek oleje, vanilkového extraktu a jemného hnědého cukru. Lehce vmasírujte do rtů krouživými pohyby a poté opláchněte.

5. „Trvalý“ kondicionér – po umytí vlasů, když jsou vaše vlasy ještě vlhké, naneste několik kapek oleje přímo na vlasy, konečky a vmasírujte i do pokožky hlavy pro její hydrataci. Arganový olej je obzvláště výživný, pokud jsou vaše vlasy suché z dennodenního fénování, používání žehličky nebo kulmy.

6. Přípravek k projasnění vlasů – pokud jsou vaše vlasy suché, projasněte ke arganovým olejem. Naneste několik kapek oleje do dlaní, ruce promněte a prsty učesejte vlasy. Vlasy získají lesk a přestanou být krepaté. Stačí pouze malé množství oleje a lesk vydrží velmi dlouho.

7. Tělový a koupelový olej – naneste několik kapek arganového oleje přímo na pokožku, nebo ho přidejte do koupele či tělového ml