Vůně vlasů

Občas zahlédnu povzdech, že při no poo nevoní vlasy tak jako po šamponu. Ano, samozřejmě, je to tak, protože chybí ty syntetické vůně, které jsou v šamponu obsaženy. Pro mně to rozhodně není důvod se no poo vzdát, protože na všechny trable se najde řešení.

Existuje tolik krásných vůní a vy je můžete vlasům věnovat díky esenciálním olejům. Dříve jsem zkoušela esenciální oleje přidávat přímo do jílu. Vlasy několik dnů voněly, ale spíše ve chvíli, kdy jsme je znovu myla vodou. Já bych raději, aby voněly i za sucha.

Zde jsou dva tipy, jak přírodně “ovonět” vaše vlasy.

1. Ten první je zcela jednoduchý. Pouze si kápněte několik kapek esenciálního oleje do dlaní, rozmělněte a vetřete do SUCHÝCH vlasů. Pokud byste olej vtírali ještě do vlhkých vlasů a následně je například vysoušeli fénem, jistojistě budou vaše vlasy následně mastné. Protože olej + teplo = mastná pánev.

2. Druhý způsob, který preferuji, jelikož dodává vlasům i výživu, je za použití jablečného octa, rozprašovače a vody. O využití jablečného octa a jeho bezesporných přínosů pro vlasy jsem již psala. Teď dodáme ještě tu potřebnou vůni.

Budete potřebovat – několik lžic jablečného octa, studenou vodu a několik kapek esenciálního oleje, dle vašeho výběru. Vše smíchám v rozprašovači a jednoduše nastříkám opět na suché vlasy. Esenciální olej přebije jak vůni jablečného octa, tak je i krásně provoní po olejíčku.

Tip: Pro suché vlasy dejte méně jablečného octa, pro mastné vlasy naopak více.

Bazalka

– mastné vlasy

– podporuje růst vlasů jejich stimulací

Heřmánek

– pro normální vlasy

– dodává lesk vlasům (zejména světlým), kondicionuje vlasy, zklidňuje pokožku hlavy, pomáhá proti lupům

Eukalyptus

– pro všechny typy vlasů

– je antiseptický, pomáhá proti lupům

Levandule

– pro všechny typy vlasů

– pomáhá proti lupům, zklidňuje pokožku hlavy, podporuje růst vlasů

Citrón

– pro mastné vlasy

– dodává odlesk vlasům, vhodný na suchou pokožku hlavy

Máta

– pro suché vlasy

– podporuje růst vlasů

Tea Tree

– pro mastné vlasy

– pomáhá předcházet suché pokožce hlavy a lupům